Tüm Ahşap Ürünler Kendi İmalatımızdır.

Okaliptus Tomurcuklu Mineral Blok (5 Adet)

Naturbird Ürünleri Yem Katkıları Modelleri
Ürün Kodu: NATURBİRD299
  • 15,00TL
  • Tahmini Teslimat Zamanı: 3 Gün

*Gaga taşı kafes kuşları için hayati önem taşımakta, gaganın bakımsız kalması kuşunuzun sağlığını doğrudan etkilemekte, yem kırma düzeni kaybolmakta ve kuşlarınız aç kalabilmekte. 

EUCALYPTUS GAGA TAŞI :

– İçerik:Kalsiyum Montmorillonite, Okaliptus, Sübye Kemiği Kırığı, Deniz Kabukları Kırığı, Zengin Çeşitli Kum Karışımı, Grit, Kuş Kömürü, Kırmızı Kil, Kireç Taşı, Mineral ve Eser Elementler.

– Özellikleri:Gagayı şekilde tutar, Kuşlara sağlık ve canlıklı kazandırır, İskelet yapısını güçlendirir, Tüyü değişimi ve yapısını düzenler.

– Ambalaj:Hava ve nem sızdırmayan naylon poşet içerisinde 5 adet gaga taşı olarak paketlenmeştir.

– Boyut:1 adet gaga taşı ölçüleri – Yükseklik 3cm, Genişlik 5 cm

OKALİPTUS’UN FAYDALARI 

OKALİPTUS’DA BULUNAN LYSİN ÜREMEYİ TEŞVİK EDER

OKALİPTUS’DA BULUNAN SİNEOL MANTAR, VİRUS VE BAKTERİLERLE MÜCADELEDE ETKİLİDİR

OKALİPTUS’DA BULUNAN EUCALYPTOL SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINDA İYİLEŞTİRİCİ ETKİSİ VARDIR

KULLANMA TALİMATI

Eucalyptus gaga taşı kullanımı çok kolaydır, arkasında bulunan teller sayesinde kafes teline kolayca sabitlenebiliyor. Gaga taşını kuşun kolayca erişebileceği, tüneğe yakın bir yere takıp sabitleyiniz.

SAKLAMA KOŞULLARI 

Eucalyptus gaga taşını kuru ve rutubetsiz yerde saklayınız. Sıcak ve soğuk havalardan etkilenmez, fakat nem gaga taşınızın küf veya mantar bağlamasına sebep olabilir. Eucalyptus gaga taşını nemli bezle veya su ile temizlemeyin. Gaga taşını ayda bir kez zımpara yardımı ile kirlenmiş yüzeyleri temizleyiniz ve kafese geri takınız.

EUCALYPTUS GAGA TAŞI LİSTEDEKİ KUŞLAR İÇİN KULLANILMASI UYGUNDUR

Tüm Kanarya ırkları Saka, İskete, Bülbül ve Florya gibi doğa kuşları. Jaco, Amazon, Ara ve Macaw gibi büyük papağan türleri. Muhabbet kuşu, Sevda, Cennet, Sultan ve Forpus papağanı gibi küçük papağan türleri. Güvercin, Bıldırcın, Keklik ve Süs Tavukları gibi diğer kümes kuşu türleri.

    Kötü           İyi